Coaching i Doradztwo
Gabinet kosmetyczny |
Joanna Turecka - Bartkowiak

Masaż i dietetyka

"Masaż należy do najstarszej dziedziny wiedzy medycznej i był stosowany już w Starożytności. Wywodzi się on z Indii i Chin, gdzie stanowił naturalną metodę leczniczą. W Starożytności masaż był uzupełnieniem obrządków religijnych, a z czasem "wszedł" do medycyny ludowej."

Leszek Magiera "Klasyczny masaż leczniczy"

 

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA MASAŻU

1. podwyższona temperatura ciała > 38 oC,
2. krwotoki lub tendencje do ich występowania,
3. ostre i podostre stany zapalne,
4. przerwanie ciągłości skóry w miejscu masażu,
5. wczesny okres po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach,
6. zapalenie szpiku kostnego z przetokami,
7. zmiany dermatologiczne (owrzodzenia, wypryski, egzema, łuszczyca) w miejscu masażu,
8. świeże zakrzepy,
9. choroby krwi (hemofilia),
10. niewyrównane wady serca,
11. choroby zakaźne,
12. tętniaki,
13. ciąża (nie dotyczy przy masażu prenatalnym),
14. nowotwory złośliwe i niezłośliwe,
15. żylaki podudzia i uda,
16. choroby wrzodowe z krwawieniem (żołądek i dwunastnica),
17. w przypadku masażu brzucha, przeciwwskazaniem jest:
-choroby jelit z owrzodzeniem i krwawieniem,
-stany zapalne dróg żółciowych,
-kamica wątrobowa i nerkowa.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny – leczniczy uchodzi za jedną z najstarszych metod leczenia. Wywodzi się z Chin i Indii, gdzie stanowi naturalną metodę leczniczą. Korzysta się w nim z wielu technik manualnych, stosowanych w odpowiedniej kolejności, które wywierają wpływ na ustrój człowieka, powodując wystąpienie odczynu w tkankach i narządach. W wyniku masażu klasycznego narządy wewnętrzne są lepiej zaopatrzone w tlen i substancje odżywcze również wspomaga szybsze wydalanie produktów przemiany materii. Dzięki temu następuje szybsza regeneracja tkanek w masowanej okolicy. Bodźce mechaniczne podczas masażu działają uspokajająco, zmniejszając napięcie mięśni oraz napięcie psychiczne.

Korzyści masażu klasycznego:
1. reguluje napięcie mięśniowe,
2. zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni,
3. przyspiesz przemianę materii,
4. uaktywnia przepływ krwi i limfy.
Masaż klasyczny pleców pomaga utrzymać kręgosłup w dobrej kondycji.

Masaż modelujący sylwetkę.

Masaż odchudzający, antycellulitowy nie odchudzi. Jest to masaż, który pomoże ukształtować sylwetkę podczas procesu odchudzania składającego się z odpowiedniej diety oraz ćwiczeń. Masażysta podczas takiego masażu wykorzystuje techniki o bardzo mocnym oddziaływaniu na tkanki. Techniki mają na celu pomoc w rozbiciu tkanki tłuszczowej oraz przyspieszeniu przemiany materii. Do masaży odchudzających również należy masaż za pomocą baniek chińskich.

♦ Masaż bańką chińską jest skutecznym sposobem modelowania sylwetki, zwłaszcza opornych miejsc, takich jak "oponki na brzuchu" i "bryczesy" na udach. Wpływa ujędrniający i doskonale radzi sobie w walce z cellulitem. Skuteczność widać już po kilku zabiegach. Zapraszamy do naszego gabinetu na serię masaży w promocyjnych cenach!!!!

Rytuał Hammam Beauty

Rytuał Hammam Beauty 90 min

Rytuał oczyszczający i nawilżający ciało, przygotowujący do ekspozycji na słońce. Dzięki zastosowaniu tradycyjnej rękawicy Kessa, używanej w arabskich łaźniach Hammam, i czarnego mydła oliwkowego oraz kąpieli parowej doskonale usuwa obumarły naskórek i wygładza skórę. Ułatwia wchłonięcie ciepłego oleju arganowego, który regeneruje skórę. Ciało jest dogłębnie oczyszczone z toksyn, dotlenione i jedwabiście gładkie. Zabieg oparty na ekologicznych kosmetykach, zalecany dla suchej skóry.

Masaż Gorącymi Kamieniami

W ostatnich latach zabiegi gorącymi kamieniami stały się popularne w świecie choć ich lecznicze działanie wykorzystywano już setki lat temu na Dalekim Wschodzie. Masaż kamieniami łączy w sobie tradycyjne techniki masażu oraz działanie gorących kamieni bazaltowych. Podgrzane do odpowiedniej temperatury kamienie służą do masażu tułowia. Mniejsze z nich umieszcza się między palcami stóp i rąk. Bazalt to ciemna zastygła lawa wulkaniczna, dobrze utrzymująca i oddająca ciepło ciału. Ciepło, które osoba masowana odczuwa podczas zabiegu pomaga w przekazywaniu energii przy jej niedoborze oraz absorbowaniu jej nadmiaru z chorej części ciała. Masaż taki daje odprężenie, pełen relaks, pozwala osiągnąć wewnętrzną równowagę, rozluźnienie mięśni i pobudzenie krążenia. Masaż gorącymi kamieniami działa kojąco na zmysły, łagodzi napięcia mięśni, poprawia pracę narządów wewnętrznych, likwiduje stres, dostarcza siły i odporności.

Zalety masażu gorącymi kamieniami:
1. relaksuje, działa uspakajająco, łagodzi objawy stresu,
2. poprawia elastyczność, jędrność oraz odżywienie skóry,
3. pomaga zwalczać cellulit bo przyspiesza obieg krwi i limfy,
4. likwiduje napięcie i zmęczenie mięśni,
5. regeneruje organizm np. po długotrwałym wysiłku,
6. wspomaga pracę układu krwionośnego.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny to zabieg wpływający regeneracyjnie na ciało fizyczne i umysł osoby masowanej. Głównym celem jest rozluźnienie napiętych mięśni, zrównoważenie energii witalnej oraz osiągnięcie pełnej relaksacji psychosomatycznej.
Masaż relaksacyjny charakteryzuje się łagodnymi i powolnymi ruchami masażysty. Stosowane są subtelne techniki głaskania i rozcierania, które mają polepszyć krążenie krwi oraz odblokować zastałą życiodajną energię w bolesnych lub napiętych częściach ciała. Masaż relkasacyjny skutecznie łagodzi napięcie nerwowo-mięśniowe u osób żyjących w ciągłym stresie. Sprzyja również regeneracji po wzmożonym wysiłku fizycznym a także niweluje bezsenność wywołaną stresem i emocjami.

Wskazania do masażu relaksacyjnego:
1. potrzeba relaksu i rozluźnienia
2. bezsenność
3. brak energii
4. zmęczenie
5. nadpobudliwość nerwowa

Refleksologia twarzy

Refleksologia twarzy wprowadza w stan miłego wyciszenia. Jest to zabieg leczniczy i relaksacyjny oraz upiększający, w wyniku którego dochodzi do procesu samoregulacji organizmu. Zabiegi refleksologii polecane są jako bardzo skuteczna terapia wspomagająca leczenie wielu schorzeń i dolegliwości. Zalicza się również do wspaniałych form wspieraniamedycyny klasycznej. Wyniki eksperymentów naukowych potwierdziły wydzielanie się podczas masażu endorfin ( hormonów szczęścia ), serotoniny i innych tzw. neurotransmiterów. Wynikiem działania tych hormonów jest poprawa naszego samopoczucia, wyciszenie a dzięki temu przeciwdziałanie depresji. Masaż kończący zabieg stymuluje mózg, pobudza procesy samoregulacji i samoleczenia, reguluje energetykę organizmu. Poprawia działanie układu immunologicznego, hormonalnego i nerwowego. Bliskość centralnego układu nerwowego sprawia, że działanie zabiegów na twarzy jest znacznie silniejsze niż np. na stopach. W związku z tym można je wykonywać rzadziej. Dokładne badania wykazały, że wyłącznie w refleksologii twarzy „pracuje się" na ciele migdałowatym, odpowiedzialnym za stan emocjonalny i radzenie sobie ze stresem.


Świecowanie uszu

Świecowanie uszu to starożytna metoda lecznicza Indian Hopi. Uzdrawia ona na wszystkich poziomach. Zapalona woskowa koncha wytwarza podciśnienie, dzięki czemu wyciąga z ucha i kanalików głowy, zanieczyszczenia. Udrożnione kanaliki lepiej przewodzą krew i tlen. Zabiegi pomagają w chorobach uszu, poprawiają słyszenie, wyostrzają wzrok i pamięć, zmniejszają występowanie bólów głowy i gardła, uzdrawiają cały organizm. Dają głęboki relaks.

Dietetyka

Odżywianie jest jedną z podstawowych potrzeb fizjologicznych człowieka. Stopień zaspokojenia tej potrzeby determinuje rozwój, zdrowie i sprawność fizyczną. Na początku dziejów ludzkości o pożywienie trzeba było walczyć, niekiedy z narażać życie. W tamtych czasach człowiek miał dużo ruchu i mało żywności. Później w wyniku kolejnych osiągnięć cywilizacyjnych człowiek sam zaczął uprawiać żywność, miał już większa kontrolę nad jej ilością. W wyniku dalszych dziejów doszło do tego, że obecnie mamy nadprodukcję żywności. Teraz już nie trzeba "biegać" za śniadaniem czy obiadem. Niestety taki rozwój wypadków spowodował, ze obecnie borykamy się z przejedzeniem i otyłością przy jednoczesnym niedożywieniu organizmu. Żywność, którą powszechnie można zakupić w sklepach jest żywnością wysoce przetworzoną niedostarczającą nam odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych. A reklamy telewizyjne tylko podsuwają nam kolejne pomysły na nic nie warte przekąski oraz posiłki, które przynoszą naszym organizmom same szkody.
Prawidłowe zasady żywienia pozwalają dostarczać organizmowi odpowiednich ilości i jakości składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Prócz tej podstawowej funkcji, pożywienie powinno dostarczać przyjemności smakowych, węchowych i wzrokowych. Posiłek musi wyglądać atrakcyjnie na talerzu, ładnie pachnieć i dobrze smakować a jednocześnie dostarczać wszystkich mikroelementów, makroelementów oraz witamin.

Masaż podciśnieniowy

Dzieki działaniu podciśnienia, masaż działa wyszczuplająco i ujędrniająco. Z łatwością modeluje sylwetkę, poprawia krążenie oraz likwiduje cellulit. Masaż podciśnieniowy ma także działanie lecznicze. Przynosi ulgę w bólach kręgosłupa oraz przykurczach.


Dermomassager

Masaż przy użyciu tego aparatu ma przede wszystkim silne działanie antycellulitowe i ujędrniające. Poprawia krążenie limfy dzieki czemu skóra staje się gładka i elastyczna.

{slider

CENNIK

}

 

         
         
         
         
         
         
   
     
         
 

 

 

 

 

 

 

 

proj.i wyk.: Naprzeciw
Google+